Nejstarší, nejznámější, nejprošlechtěnější a nejčastěji pěstovanou cibulovinou jsou tulipány. Existuje na tisíc odrůd a kultivarů. Tulipány můžeme členit do mnoha skupin a podskupin podle doby kvetení, podle tvarů květů, podle barvy květů, velký výběr je i v sortimentu drobnokvětých původních druhů.

Cibule tulipánů jsou náchylné k zahnívání, ideální pro jejich pěstování je propustná a zároveň suchá půda. Na cibulích tulipánů si rádi pochutnají hraboši, proto je vhodné sázet je do země v drátěných nebo plastových košících. Sázíme je nejlépe od září do začátku listopadu, do hloubky asi 10 cm. Tulipány, kromě botanických druhů přivítají přihnojení na podzim a na jaře před kvetením. Po odkvětu odstraníme uschlé květy, aby se rostliny nevysilovaly tvorbou semen, listy odstraníme až po úplném zežloutnutí a zvadnutí, tím bude mít cibule dost síly k tvorbě nových cibulek, schopných květu.

Fóliovník 140 x 180 cm zelený

Robustní konstrukce a pečlivě přizpůsobená fólie umožňují správné napnutí na rámu. Fólie je vyrobena z PE UV-4 s výztuží z PP síťoviny, která je zakončena širokým krytem s 8 otvory pro ukotvení, což vám umožní chránit rostliny před nechtěním větráním. Konstrukce je zhotovena z kovových profilů upravené práškovou metodou.    Otevírání oken vybavených sítěmi proti komárům poskytuje dostatečnou ventilaci a chrání plodiny proti škůdcům. Optimální šířka fóliovníku zajišťuje pracovní pohodu a umožňuje volný růst rostlin.

Více informací v obchodě
Komentáře
  • Zahradní mini gril kulatý zelený
  • Dřevěné židle