Nejstarší, nejznámější, nejprošlechtěnější a nejčastěji pěstovanou cibulovinou jsou tulipány. Existuje na tisíc odrůd a kultivarů. Tulipány můžeme členit do mnoha skupin a podskupin podle doby kvetení, podle tvarů květů, podle barvy květů, velký výběr je i v sortimentu drobnokvětých původních druhů.

Cibule tulipánů jsou náchylné k zahnívání, ideální pro jejich pěstování je propustná a zároveň suchá půda. Na cibulích tulipánů si rádi pochutnají hraboši, proto je vhodné sázet je do země v drátěných nebo plastových košících. Sázíme je nejlépe od září do začátku listopadu, do hloubky asi 10 cm. Tulipány, kromě botanických druhů přivítají přihnojení na podzim a na jaře před kvetením. Po odkvětu odstraníme uschlé květy, aby se rostliny nevysilovaly tvorbou semen, listy odstraníme až po úplném zežloutnutí a zvadnutí, tím bude mít cibule dost síly k tvorbě nových cibulek, schopných květu.

Skleník Garthen s posuvnými dveřmi je vyrobený z hliníkových profilů a tepelně izolačních dutých zasklívacích desek. Velké posuvné dveře usnadňují přístup do skleníku s kolečkem a jinými zahradnickými nástroji. S vysokou výškou střechy poskytuje skleník dostatek místa pro Vaše rostliny a uzavíratelné výškově nastavitelné okno zajišťuje optimální klimatizaci a cirkulaci vzduchu. Žlaby na okraji střechy zajišťují řízené odvodnění dešťové vody. 

Více informací v obchodě
Komentáře