Silvestrovské oslavy se psem a kočičkou

Některé psy a  kočky nechávají hlučné oslavy spojené s vítáním nového roku v naprostém klidu, žádný hluk je nerozruší a bouchání rachejtlí vesele ignorují. Avšak v mnoha případech nadměrný hluk petard a ohňostrojů naše čtyřnohé kamarády velmi stresuje.

Poslední den v roce bychom neměli nechávat psa ani kočku samotné venku. Kočičkám vetšinou stačí, když je necháme zalézt na tišší místo, kde mají klid a kde pravděpodobně rány z petard  zaspí.

Psa vyvenčíme včas, nejlépe  v pozdních odpoledních hodinách, aby jsme se vyhnuli stupňujícímu se hluku, který někteří nedočkavci urputně vytvářejí už dlouho před půlnocí. Psa máme pevně na vodítku, vystrašený pes se může dát na úprk, ale protože si psi v takové situaci neznačkují, nemusí být schopen najít cestu zpět. Pro jistotu můžeme umístit na obojek naše telefonní číslo, na které nám můžou případní nálezci zvířete zavolat.

Psa, kterého máme celoročně venku, bychom měli vzít na poslední den v roce do domu. Pejsek bude v blízkosti svých páníčků klidnější a taky nikdy nevíte odkud a kdy vám na zahradu přiletí petarda. Zavřeme dveře a okna, zatáhneme závěsy, pelíšek umístíme do nejklidnější místnosti. Nadměrný hluk se pokusíme překrýt pomocí nahlas puštěné hudby nebo televize. Psa můžeme rozptýlit hrou, mazlením, oblíbeným pamlskem, dělejme jako by se venku nic zvláštního nedělo.

Neodpírejme psovi ani kočičce naši náruč a pohlazení. Dejme našim zvířecím kamarádům  najevo svou přízeň a pocit bezpečí.

V žádném případě nenecháváme svého vyděšeného psa nebo kočičku doma samotné. Pokud zůstane pes sám v bytě, může ve stresu napáchat škody na zařízení bytu, ale je zde i velké riziko, že si v panickém záchvatu přivodí zranění. Pokud nemůžeme se psem zůstat doma, najdeme psovi hlídání, nejlépe osvědčenou hlídací babičku nebo jiné členy rodiny, případně ochotné kamarády.
Pokud máme možnost odjet se svými čtyřnohými miláčky na poslední den v roce mimo město, na místo kde je klid, je to úplně nejlepší řešení.

Vzít vyděšené zvíře ven mezi práskající rachejtle a myslet si, že si zvykne, není zrovna dobrý nápad. Existuje i názor, že je dobré psa během celého roku na hluk z rachejtlí a petard připravovat a zvykat. Jen si nedovedu dost dobře představit, jak mu na procházce občas hodím pod nohy hrst petard, ve volných chvílích společně vystřelujeme rachejtle, případně psa beru pravidelně na střelnici.

Pozor na první venčení v novém roce, v ulicích může být rozbité sklo, o které si může pes poranit tlapky. Dáváme pozor, aby si náš pes nenašel hračku v podobě zbytků po petardách, hrozí zde poranění ústní dutiny nebo nebezpečí spolknutí plastových zbytků. Nepodceňujme ani možnost exploze nevybuchlé pyrotechnické náplně, zrovna když ji náš pes očichává. Proto na novoroční procházce mějme psa na vodítku a sledujme, o jaké předměty projevuje zájem.

Fóliovník 140 x 180 cm zelený

Robustní konstrukce a pečlivě přizpůsobená fólie umožňují správné napnutí na rámu. Fólie je vyrobena z PE UV-4 s výztuží z PP síťoviny, která je zakončena širokým krytem s 8 otvory pro ukotvení, což vám umožní chránit rostliny před nechtěním větráním. Konstrukce je zhotovena z kovových profilů upravené práškovou metodou.    Otevírání oken vybavených sítěmi proti komárům poskytuje dostatečnou ventilaci a chrání plodiny proti škůdcům. Optimální šířka fóliovníku zajišťuje pracovní pohodu a umožňuje volný růst rostlin.

Více informací v obchodě
Komentáře
  • Zahradní mini gril kulatý zelený
  • Dřevěné židle