Rezavé skvrny na listech hrušně jsou pravděpodobně důsledkem napadení stromu rzí hruškovou. Rez hrušková je houbovitá choroba, pro své šíření potřebuje hostitele, kterým je jalovec a mezihostitele, tím je hrušeň. Choroba se vyskytuje tam, kde jsou poblíž sebe jak hrušně, tak i jalovce. I když na své zahradě jalovce nemáte, stačí, když se vyskytuje v blízkém okolí, kolem 200 metrů, například u sousedů. Jednotlivé odrůdy hrušní jsou různě náchylné k této chorobě.

Na napadenou hrušeň musíme použít fungicidy na strupovitost, které dobře fungují i na rzivost. Tyto přípravky aplikujeme před odkvětem a krátce po odkvětu hrušní. Pro tyto účely můžeme použít například Baycor 25WP, Delan 750 SC, Topas C WP, které jsou běžně dostupné v zahradnictví nebo hobby marketech. Doporučuje se mechanické odstranění napadených výhonů u jalovců, je to však pracné, zvláště u vzrostlých stromů. Tyto stromy po hlubokém řezu trpí více výskytem rzi na zbylých výhonech a špatně regeneruje.

Skleník Garthen s posuvnými dveřmi je vyrobený z hliníkových profilů a tepelně izolačních dutých zasklívacích desek. Velké posuvné dveře usnadňují přístup do skleníku s kolečkem a jinými zahradnickými nástroji. S vysokou výškou střechy poskytuje skleník dostatek místa pro Vaše rostliny a uzavíratelné výškově nastavitelné okno zajišťuje optimální klimatizaci a cirkulaci vzduchu. Žlaby na okraji střechy zajišťují řízené odvodnění dešťové vody. 

Více informací v obchodě
Komentáře