Rezavé skvrny na listech hrušně jsou pravděpodobně důsledkem napadení stromu rzí hruškovou. Rez hrušková je houbovitá choroba, pro své šíření potřebuje hostitele, kterým je jalovec a mezihostitele, tím je hrušeň. Choroba se vyskytuje tam, kde jsou poblíž sebe jak hrušně, tak i jalovce. I když na své zahradě jalovce nemáte, stačí, když se vyskytuje v blízkém okolí, kolem 200 metrů, například u sousedů. Jednotlivé odrůdy hrušní jsou různě náchylné k této chorobě.

Na napadenou hrušeň musíme použít fungicidy na strupovitost, které dobře fungují i na rzivost. Tyto přípravky aplikujeme před odkvětem a krátce po odkvětu hrušní. Pro tyto účely můžeme použít například Baycor 25WP, Delan 750 SC, Topas C WP, které jsou běžně dostupné v zahradnictví nebo hobby marketech. Doporučuje se mechanické odstranění napadených výhonů u jalovců, je to však pracné, zvláště u vzrostlých stromů. Tyto stromy po hlubokém řezu trpí více výskytem rzi na zbylých výhonech a špatně regeneruje.

Fóliovník 140 x 180 cm zelený

Robustní konstrukce a pečlivě přizpůsobená fólie umožňují správné napnutí na rámu. Fólie je vyrobena z PE UV-4 s výztuží z PP síťoviny, která je zakončena širokým krytem s 8 otvory pro ukotvení, což vám umožní chránit rostliny před nechtěním větráním. Konstrukce je zhotovena z kovových profilů upravené práškovou metodou.    Otevírání oken vybavených sítěmi proti komárům poskytuje dostatečnou ventilaci a chrání plodiny proti škůdcům. Optimální šířka fóliovníku zajišťuje pracovní pohodu a umožňuje volný růst rostlin.

Více informací v obchodě
Komentáře
  • Zahradní mini gril kulatý zelený
  • Dřevěné židle