Ptáci, kteří neodletí na zimu do teplých krajin a statečně snášejí zimu, uvítají naši pomoc ve formě přikrmování, nejlépe už od začátku listopadu do konce března. Ptáčky krmíme pravidelně, zpočátku podáváme menší dávky. Krmítka pro ptáky jsou již běžnou součástí zahrad i okenních parapetů. Důležité je krmit ptáky správně, v žádném případě nesmíme z krmítka udělat místo, kde se budeme zbavovat zbytků jídla a kuchyňského odpadu. taková „výživa“ může způsobit ptákům zdravotní potíže a může vést i k jejich uhynutí.

Co nasypat do krmítka? Ovesné vločky, nadrobeny rohlík bez soli, drcená jádra vlašských a lískových ořechů, všechny druhy semínek, například mák, konopí, lněné semínko, proso, řepka, slunečnice. Dopřát ptáčkům můžeme i maso nakrájené na malé kousky, tvaroh, nastrouhanou mrkev, vnitřní sádlo nebo lůj. V přírodě můžeme ptáčkům nasbírat jeřabiny, plody černého bezu, rakytníku, hlohu. Také můžeme zakoupit v obchodech již připravené speciální  sypké směsi nebo závěsné lojové koule pro krmení ptáků.

Krmítko musíme vhodně a bezpečně umístit, tak aby na něm ptáčci nebyli rušeni, zajistit, aby k němu neměly přístup kočky a kuny. My si můžeme dopřát na krmítko dobrý výhled, a kochat se pohledem na  různé druhy opeřenců, kteří do našeho krmítka zavítají.

Zdroj: Česká společnost ornitologická, www.cso.cz

Fóliovník 140 x 180 cm zelený

Robustní konstrukce a pečlivě přizpůsobená fólie umožňují správné napnutí na rámu. Fólie je vyrobena z PE UV-4 s výztuží z PP síťoviny, která je zakončena širokým krytem s 8 otvory pro ukotvení, což vám umožní chránit rostliny před nechtěním větráním. Konstrukce je zhotovena z kovových profilů upravené práškovou metodou.    Otevírání oken vybavených sítěmi proti komárům poskytuje dostatečnou ventilaci a chrání plodiny proti škůdcům. Optimální šířka fóliovníku zajišťuje pracovní pohodu a umožňuje volný růst rostlin.

Více informací v obchodě
Komentáře
  • Zahradní mini gril kulatý zelený
  • Dřevěné židle