Ptáci, kteří neodletí na zimu do teplých krajin a statečně snášejí zimu, uvítají naši pomoc ve formě přikrmování, nejlépe už od začátku listopadu do konce března. Ptáčky krmíme pravidelně, zpočátku podáváme menší dávky. Krmítka pro ptáky jsou již běžnou součástí zahrad i okenních parapetů. Důležité je krmit ptáky správně, v žádném případě nesmíme z krmítka udělat místo, kde se budeme zbavovat zbytků jídla a kuchyňského odpadu. taková „výživa“ může způsobit ptákům zdravotní potíže a může vést i k jejich uhynutí.

Co nasypat do krmítka? Ovesné vločky, nadrobeny rohlík bez soli, drcená jádra vlašských a lískových ořechů, všechny druhy semínek, například mák, konopí, lněné semínko, proso, řepka, slunečnice. Dopřát ptáčkům můžeme i maso nakrájené na malé kousky, tvaroh, nastrouhanou mrkev, vnitřní sádlo nebo lůj. V přírodě můžeme ptáčkům nasbírat jeřabiny, plody černého bezu, rakytníku, hlohu. Také můžeme zakoupit v obchodech již připravené speciální  sypké směsi nebo závěsné lojové koule pro krmení ptáků.

Krmítko musíme vhodně a bezpečně umístit, tak aby na něm ptáčci nebyli rušeni, zajistit, aby k němu neměly přístup kočky a kuny. My si můžeme dopřát na krmítko dobrý výhled, a kochat se pohledem na  různé druhy opeřenců, kteří do našeho krmítka zavítají.

Zdroj: Česká společnost ornitologická, www.cso.cz

Skleník Garthen s posuvnými dveřmi je vyrobený z hliníkových profilů a tepelně izolačních dutých zasklívacích desek. Velké posuvné dveře usnadňují přístup do skleníku s kolečkem a jinými zahradnickými nástroji. S vysokou výškou střechy poskytuje skleník dostatek místa pro Vaše rostliny a uzavíratelné výškově nastavitelné okno zajišťuje optimální klimatizaci a cirkulaci vzduchu. Žlaby na okraji střechy zajišťují řízené odvodnění dešťové vody. 

Více informací v obchodě
Komentáře