Jaterník podléška

Jaterník podléška je vytrvalá drobná bylina, která roste na stinných místech listnatých i smíšených lesů. Svědčí mu vápenité a humózní půdy, daří se mu nejlépe v podrostu bukových a dubových lesů. Kvete od března do dubna.
Můžeme ho pěstovat i v zahradách, vyhovuje mu polostín a vlhčí půda. Jaterník roste pomalu a vyhovuje mu v zahradě klidné, nepřemokřené místo pod listnatými stromy. Na jaře potřebuje dostatek světla, v létě mu prospívá stín. Množení jaterníku provádíme dělením trsů, ale někdy bývá neúspěšné, protože jaterník reaguje citlivě na zásahy. Prospívá mu nejvíce nerušený klid. Na vhodném stanovišti se během let samovolně šíří a vytváří nádherné koberce.

Skleník Garthen s posuvnými dveřmi je vyrobený z hliníkových profilů a tepelně izolačních dutých zasklívacích desek. Velké posuvné dveře usnadňují přístup do skleníku s kolečkem a jinými zahradnickými nástroji. S vysokou výškou střechy poskytuje skleník dostatek místa pro Vaše rostliny a uzavíratelné výškově nastavitelné okno zajišťuje optimální klimatizaci a cirkulaci vzduchu. Žlaby na okraji střechy zajišťují řízené odvodnění dešťové vody. 

Více informací v obchodě
Komentáře