Tato nádherná, omamně vonící květina je vhodná na záhon i k rychlení do nádob. Hyacinty rozkvétají v měsíci dubnu, oslnit nás můžou různými barvami, od mnoha odstínů fialové, růžové, bílé, modré, dokonce i žluté a oranžové.

Nejvhodnější čas pro sázení hyacintů je je podzim, sázet je můžeme od poloviny září, až do konce října. Cibulky sázíme je do hloubky 10 až 15 cm, vzdálenost mezi jednotlivými rostlinkami je také kolem 15 centimetrů. Ideální je slunné stanoviště. Hyacinty můžeme zasadit do trvalkových záhonů, kde budou ozdobou v době, kdy se ostatní trvalky teprve probouzejí. Hezky vypadají i ve skalkách. Krása a barevnost hyacintů nejlépe vynikne, když jich na jednom místě rozkvete více najednou.
Po odkvětu necháme listy zežloutnout a uschnout, aby z cibulky mohly načerpat energii. Potom cibulky vyryjeme a necháme na suchém místě do podzimu, kdy je znovu vysadíme na nové stanoviště. Když necháváme hyacinty na jednom stanovišti několik let,  květy slábnou a řídnou.

 

Skleník Garthen s posuvnými dveřmi je vyrobený z hliníkových profilů a tepelně izolačních dutých zasklívacích desek. Velké posuvné dveře usnadňují přístup do skleníku s kolečkem a jinými zahradnickými nástroji. S vysokou výškou střechy poskytuje skleník dostatek místa pro Vaše rostliny a uzavíratelné výškově nastavitelné okno zajišťuje optimální klimatizaci a cirkulaci vzduchu. Žlaby na okraji střechy zajišťují řízené odvodnění dešťové vody. 

Více informací v obchodě
Komentáře