Tato nádherná, omamně vonící květina je vhodná na záhon i k rychlení do nádob. Hyacinty rozkvétají v měsíci dubnu, oslnit nás můžou různými barvami, od mnoha odstínů fialové, růžové, bílé, modré, dokonce i žluté a oranžové.

Nejvhodnější čas pro sázení hyacintů je je podzim, sázet je můžeme od poloviny září, až do konce října. Cibulky sázíme je do hloubky 10 až 15 cm, vzdálenost mezi jednotlivými rostlinkami je také kolem 15 centimetrů. Ideální je slunné stanoviště. Hyacinty můžeme zasadit do trvalkových záhonů, kde budou ozdobou v době, kdy se ostatní trvalky teprve probouzejí. Hezky vypadají i ve skalkách. Krása a barevnost hyacintů nejlépe vynikne, když jich na jednom místě rozkvete více najednou.
Po odkvětu necháme listy zežloutnout a uschnout, aby z cibulky mohly načerpat energii. Potom cibulky vyryjeme a necháme na suchém místě do podzimu, kdy je znovu vysadíme na nové stanoviště. Když necháváme hyacinty na jednom stanovišti několik let,  květy slábnou a řídnou.

 

Fóliovník 140 x 180 cm zelený

Robustní konstrukce a pečlivě přizpůsobená fólie umožňují správné napnutí na rámu. Fólie je vyrobena z PE UV-4 s výztuží z PP síťoviny, která je zakončena širokým krytem s 8 otvory pro ukotvení, což vám umožní chránit rostliny před nechtěním větráním. Konstrukce je zhotovena z kovových profilů upravené práškovou metodou.    Otevírání oken vybavených sítěmi proti komárům poskytuje dostatečnou ventilaci a chrání plodiny proti škůdcům. Optimální šířka fóliovníku zajišťuje pracovní pohodu a umožňuje volný růst rostlin.

Více informací v obchodě
Komentáře
  • Zahradní mini gril kulatý zelený
  • Dřevěné židle