Znáte tuto exotickou krásku? Gloriosa Rothschildiana je popínavá teplomilná rostlina s nádhernými květy, která roste z hlízy. Má křehké stonky, proto je vhodné zajistit ji oporu. Můžeme ji pěstovat volně venku, na balkoně nebo v bytě. Tato skvostná rostlina kvete od června do srpna. V průběhu měsíce března sázíme do čerstvého substrátu naklíčené hlízy. V létě nás čeká záplava neobyčejně krásných květů. Pozor! Celá rostlina je jedovatá!

Po odkvětu nehnojíme, omezíme zálivku, necháme rostlinu zatáhnout. Přes zimu dopřejeme rostlině vegetační klid. Hlízy můžeme nechat v květináči, můžeme je i vyjmout z hlíny, necháme je v místnosti při teplotě kolem 10 stupňů. Moje zkušenost je, že hlízy přezimují i v papírových sáčcích při pokojové teplotě. Brzy zjara hlízy zasadíme do nového substrátu, zaléváme přihnojujeme. Gloriozu množíme při přesazování dělením hlíz.

Fóliovník 140 x 180 cm zelený

Robustní konstrukce a pečlivě přizpůsobená fólie umožňují správné napnutí na rámu. Fólie je vyrobena z PE UV-4 s výztuží z PP síťoviny, která je zakončena širokým krytem s 8 otvory pro ukotvení, což vám umožní chránit rostliny před nechtěním větráním. Konstrukce je zhotovena z kovových profilů upravené práškovou metodou.    Otevírání oken vybavených sítěmi proti komárům poskytuje dostatečnou ventilaci a chrání plodiny proti škůdcům. Optimální šířka fóliovníku zajišťuje pracovní pohodu a umožňuje volný růst rostlin.

Více informací v obchodě
Komentáře
  • Zahradní mini gril kulatý zelený
  • Dřevěné židle