Znáte tuto exotickou krásku? Gloriosa Rothschildiana je popínavá teplomilná rostlina s nádhernými květy, která roste z hlízy. Má křehké stonky, proto je vhodné zajistit ji oporu. Můžeme ji pěstovat volně venku, na balkoně nebo v bytě. Tato skvostná rostlina kvete od června do srpna. V průběhu měsíce března sázíme do čerstvého substrátu naklíčené hlízy. V létě nás čeká záplava neobyčejně krásných květů. Pozor! Celá rostlina je jedovatá!

Po odkvětu nehnojíme, omezíme zálivku, necháme rostlinu zatáhnout. Přes zimu dopřejeme rostlině vegetační klid. Hlízy můžeme nechat v květináči, můžeme je i vyjmout z hlíny, necháme je v místnosti při teplotě kolem 10 stupňů. Moje zkušenost je, že hlízy přezimují i v papírových sáčcích při pokojové teplotě. Brzy zjara hlízy zasadíme do nového substrátu, zaléváme přihnojujeme. Gloriozu množíme při přesazování dělením hlíz.

Skleník Garthen s posuvnými dveřmi je vyrobený z hliníkových profilů a tepelně izolačních dutých zasklívacích desek. Velké posuvné dveře usnadňují přístup do skleníku s kolečkem a jinými zahradnickými nástroji. S vysokou výškou střechy poskytuje skleník dostatek místa pro Vaše rostliny a uzavíratelné výškově nastavitelné okno zajišťuje optimální klimatizaci a cirkulaci vzduchu. Žlaby na okraji střechy zajišťují řízené odvodnění dešťové vody. 

Více informací v obchodě
Komentáře