Balkon pro užitek i relaxaci

I velmi malý balkon lze proměnit na útulný prostor pro relaxaci i užitek. Na jedné straně pohodlné židličky a nádoby s květinami, v další části balkonu nám může vonět bylinková zahrádka. Když nádoby zavěsíme nebo dáme na police, ušetříme tím spoustu místa na podlaze.

Nejprve si ujasníme, jak chceme balkon využívat, jaká je jeho orientace ke světovým stranám, jaký máme z balkonu výhled, jeho umístění a v neposlední řadě rozpočet, který chceme na úpravu balkonu použít.
Nesmíme zapomenout, že květináče musí být v obalových nádobách nebo alespoň v miskách, aby nám voda neodtékala na podlahu, v horším případě nestékala po fasádě k sousedům.

Ujasníme si, zda se pustíme i do nátěru zdí, zábradlí nebo podlahy. Pod novým barevným nátěrem náš balkon určitě zkrásní a dostane šmrnc. Použijeme závěsné nádoby, police, květinové žebříky, tím ušetříme drahocenný prostor, který je důležitý pro bezpečný a pohodlný pohyb.

Na ozelenění balkonu můžeme použít pokojové rostliny, které letníme, trvalkami, letničkami, můžeme použít menší stromky, okrasnou trávu. Nezapomeneme na bylinky, v nádobách můžeme pěstovat i zeleninu, rajčátka a papriky jsou už balkonovými stálicemi, ale klidně si můžeme zasadit prakticky cokoliv. K dostání jsou už i ovocné stromky nebo keříky určené přímo k pěstování na balkoně.

Skleník Garthen s posuvnými dveřmi je vyrobený z hliníkových profilů a tepelně izolačních dutých zasklívacích desek. Velké posuvné dveře usnadňují přístup do skleníku s kolečkem a jinými zahradnickými nástroji. S vysokou výškou střechy poskytuje skleník dostatek místa pro Vaše rostliny a uzavíratelné výškově nastavitelné okno zajišťuje optimální klimatizaci a cirkulaci vzduchu. Žlaby na okraji střechy zajišťují řízené odvodnění dešťové vody. 

Více informací v obchodě
Komentáře