Na jaře se jako mávnutím kouzelného proutku objeví na stromech magnolií růžové, purpurové, bílé i žluté květy a naše zahrady zbaví zimní šedi. Magnolie můžou být mohutného vzrůstu, klidně i sedm metrů vysoké, ale těžko vyniknou v malé zahrádce. Jsou však některé druhy magnolii rostoucí pomalu v podobě menších keřů, dorůstající maximálně do výšky dvou až tří metrů, které můžeme pěstovat v menší zahradě, v předzahrádkách nebo třeba i v nádobách. Magnolie nejlépe vynikne jako solitér.

Jak postupovat při výsadbě magnolie? Vykopejte velkou jámu a vylepšete půdu kompostem nebo rašelinou.  Před sázením ponořte kontejner s rostlinou do kbelíku s vodou a nechte několik hodin důkladně nasáknout. Nesázíme hluboko. Po vysazení důkladně zalijeme a zamulčujeme, aby se kolem kořenového balu udržela vlhkost. Magnolie vyžadují slunné nebo lehce stinné stanoviště a mírně kyselé a vlhké půdy. Špatně se jí daří v jílovité zemi. Sázíme tak aby se mohla rozrůstat všemi směry. Magnolie koření velmi mělce, proto ji okopáváme pouze opatrně a nepříliš hluboko.

Magnólie mají využití i jako léčivé rostliny, jejich kůra je důležitá přísada orientálních léků. Některé látky (lignanoidy) mají významný účinek proti úzkosti a také antioxidační a protizánětlivý účinek. Mají schopnost posílit činnost mozku a zlepšení paměti. S magnolii se můžeme setkat také v pleťové kosmetice, výtažek z kůry projasňuje a zlepšuje stav pleti.

Fóliovník 140 x 180 cm zelený

Robustní konstrukce a pečlivě přizpůsobená fólie umožňují správné napnutí na rámu. Fólie je vyrobena z PE UV-4 s výztuží z PP síťoviny, která je zakončena širokým krytem s 8 otvory pro ukotvení, což vám umožní chránit rostliny před nechtěním větráním. Konstrukce je zhotovena z kovových profilů upravené práškovou metodou.    Otevírání oken vybavených sítěmi proti komárům poskytuje dostatečnou ventilaci a chrání plodiny proti škůdcům. Optimální šířka fóliovníku zajišťuje pracovní pohodu a umožňuje volný růst rostlin.

Více informací v obchodě
Komentáře
  • Zahradní mini gril kulatý zelený
  • Dřevěné židle